Pompa ciepła PANASONIC Aquarea T-CAP WH-MXC16G9E8 (12,2 / 16,0 kW) (trójfazowa)

Znalazłeś tę pompę ciepła taniej w innym sklepie? Skontaktuj się z nami. Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

 


gwarancja: 3 lata,
grzanie, chłodzenie,
wydajność grzewcza przy +7 °C: 16000 W,
wydajność chłodn. przy +35 °C: 12200 W
Sugerowana cena sprzedaży: 42927 
34300  brutto
27886  netto Oszczędzasz: 8627 zł (20%)
Odbiór osobisty: darmowy
Wysyłka kurierem (przedpłata): 0
MXC16G9E8
Dostępny
+

Pompa ciepła PANASONIC Aquarea WH-MXC16G9E8 (12,2 / 16,0 kW)

Pompa ciepła powietrze-woda PANASONIC Aquarea jest wyjątkowo oszczędnym źródłem ogrzewania zdolnym do pracy nawet przy -20°C temperatury zewnętrznej. Skonstruowano ją w oparciu o innowacyjne technologie, umożliwiające odzyskiwanie naturalnej energii pochodzącej z powietrza. Pompa PANASONIC Aquarea T-CAP przeznaczona jest do pracy w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych. Zachowuje swoją nominalną wydajność nawet przy -15°C temperatury zewnętrznej. Podstawowym przeznaczeniem pompy ciepła Aquarea jest ogrzewanie i produkcja ciepłej wody użytkowej, posiada ona również funkcję chłodzenia. Dzięki odwróceniu obiegu termodynamicznego w gorących porach roku, można utrzymywać pełną moc chłodniczą przy jednoczesnej produkcji ciepłej wody. Pompa ciepła WH-MXC16G9E8 może pracować jeszcze wydajniej podłączona do opcjonalnych fotowoltaicznych paneli słonecznych.

Zasada działania pompy ciepła PANASONIC Aquarea

Pompa ciepła PANASONIC jest urządzeniem typu powietrze-woda. Jej podstawowym działaniem jest przekazywanie ciepła pozyskanego z powietrza do instalacji grzewczej domu czy mieszkania. Jak sama nazwa wskazuje, pompa ciepła to urządzenie przepompowujące ciepło, a nie je produkujące – to dzięki temu uzyskane w taki sposób ciepło jest tak tanie! Podczas pracy pompa ciepła PANASONIC Aquarea za pomocą wydajnego i cichego wentylatora pobiera zimne powietrze z otoczenia. Następnie przekazuje je do wymiennika ciepła wykorzystującego sprężarkę rotacyjną. Pozyskane w ten sposób ciepło podgrzewa wodę krążącą w instalacji grzewczej domu. W ten sposób, stosunkowo niskim nakładem energii elektrycznej, można uzyskać kilkakrotnie więcej ciepła. Pompa ciepła PANASONIC Aquarea WH-MXC16G9E8 wykorzystując np. 3740 W energii elektrycznej generuje 16000 W mocy grzewczej (przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej +7°C i temperaturze wody grzewczej 35°C). To oznacza ponad czterokrotnie więcej dostarczanego ciepła, niż zużywanego prądu. Taka proporcja oznacza, że pompa ciepła jest najtańszym sposobem na elektryczne ogrzewanie domu. Pod względem efektywności plasuje się w ścisłej czołówce wszystkich dostępnych środków na ogrzewanie domu.

W celu zwiększenia wydajności ogrzewania przy niskich temperaturach pompa ciepła PANASONIC Aquarea może zostać podłączona do istniejącego lub nowego kotła grzewczego. Pozwala to na wydajną pracę nawet w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych.

W porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania pompa ciepła PANASONIC wyróżnia się całkowicie bezobsługową pracą.


System monoblok

Pompa ciepła PANASONIC Aquarea T-CAP WH-MXC16G9E8 zbudowana jest w systemie monoblok, co oznacza, że wszystkie elementy hydrauliczne znajdują się w jednostce zewnętrznej. Ta technologia gwarantuje prosty i szybki montaż oraz bezpośrednie podłączenie pompy ciepła do urządzeń grzewczych czy chłodzących oraz zbiornika ciepłej wody użytkowej. Konstrukcja monoblok pompy ciepła PANASONIC Aquarea zapewnia łatwość w dostępie do urządzenia, co przekłada się na wygodę i niewielkie koszty serwisu.


W przypadku budowy nowego domu, stosując tradycyjne metody ogrzewania należy zaprojektować kotłownię oraz odpowiedni system wentylacji do odprowadzania spalin. Pompa ciepła PANASONIC Aquarea WH-MXC16G9E8 nie potrzebuje żadnego systemu wentylacji, ponieważ pracuje na zewnątrz, a zastosowane elektryczne silniki nie produkują spalin. Pozwala to w znaczny sposób ograniczyć koszty budowy już na etapie projektowania. W istniejących domach pomieszczenie służące za kotłownie można wykorzystać do innych celów jak np. spiżarnię lub składzik.


Zalety pompy ciepła PANASONIC Aquarea T-CAP WH-MXC16G9E8

 • wydajne grzanie
 • wydajne chłodzenie
 • 100% wydajności przy -15°C temperatury zewnętrznej
 • łatwy montaż
 • wygodna konserwacja i serwis
 • cicha praca
 • tryb nocny
 • wysoka energooszczędność
 • bezobsługowa praca
 • płynne sterowanie dzięki systemowi Inwerter +


System inwerter +

Ponad 200 milionów sprzedanych sprężarek, a także uznana jakość i niezawodność pomp ciepła – firma Panasonic jest niekwestionowanym liderem na rynku. Inwerterowa sprężarka Panasonic, wyposażona w sterowanie falownikowe, pozwala zaoszczędzić do 30% energii w porównaniu ze sprężarką tradycyjną bez regulacji prędkości obrotowej za pomocą falownika. Pompy ciepła wyposażone w sprężarki inwerterowe Panasonic zawsze produkują ciepło z maksymalną efektywnością, dostosowując wydajność do zapotrzebowania.


Zastosowanie pompy ciepła PANASONIC Aquarea T-CAP WH-MXC16G9E8

Pompa ciepła PANASONIC WH-MXC16G9E8 przeznaczona jest do nowych lub istniejących instalacji w domach energooszczędnych. Pracuje ze stuprocentową wydajnością nawet przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej -15°C. Współpracuje z ogrzewaniem podłogowym, niskotemperaturowymi grzejnikami oraz konwektorami wentylatorowymi. Istnieje możliwość wspomagania pracy pompy ciepła PANASONIC Aquarea poprzez podłączenie tradycyjnego kotła grzewczego. Dostępna jest również możliwość podłączenia słonecznych paneli fotowoltaicznych co poprawia sprawność układu i redukuje wpływ na środowisko.


Linie pomp ciepła PANASONIC Aquarea

Seria PANASONIC Aquarea High Performance
Seria PANASONIC Aquarea T-CAP
Seria PANASONIC Aquarea HT
Linia AQUAREA High Performance cechuje się wysoką wydajnością urządzeń. Przeznaczona jest do wykorzystania w domach energooszczędnych stosujących ogrzewanie podłogowe, niskotemperaturowe grzejniki oraz konwektory wentylatorowe. Linia AQUAREA T-CAP cechuje się wydajnością nominalną nawet przy temperaturze zewnętrznej -15°C. Przeznaczona jest do wykorzystania w domach energooszczędnych stosujących ogrzewanie podłogowe, niskotemperaturowe grzejniki oraz konwektory wentylatorowe Linia AQUAREA HT cechuje się podgrzewaniem wody do temperatury 65°C . Przeznaczona jest do wykorzystania w domach wykorzystujących normalne grzejniki (np. żeliwne). Pracują wyłącznie w trybie grzania.

podstawowe

producent:
Panasonic
gwarancja:
3 lata

pompa ciepła

typ urządzenia:
monoblok
funkcje:
 • chłodzenie
 • grzanie
wydajność grzewcza przy +7 °C :
16000 W
COP przy temp. +7 °C :
4.28
wydajność grzewcza przy +2 °C :
16000 W
COP przy temp. +2 °C :
3.1
wydajność grzewcza przy -7°C :
16000 W
COP przy temp. -7 °C (temp. wody grzewczej 35 °C):
2.49
wydajność chłodn. przy +35 °C :
12200 W
EER przy 35 °C :
2.56
Klasa efektywności energetycznej przy 35°C:
A++
Klasa efektywności energetycznej przy 55°C:
A++
przyłącze wody:
R 1 ¼
liczba biegów pompy:
7
moc wejściowa pompy (min):
38 W
moc wejściowa pompy (max):
120 W
Przepływ objętościowy wody grzewczej (∆T=5 K. 35 °C):
45.9 l/min
moc wbudowanej grzałki elektrycznej:
9000 W
zakres roboczy :
-20 / +35 °C
wylot wody (ogrzewanie):
20 ~ 55 °C
wylot wody (chłodzenie):
5 ~ 20 °C

elektryczne

pobór mocy (grzanie):
3740 W
pobór prądu (grzanie):
5.7 A
przekrój kabla zasilającego 1:
5 x 1,5 mm²
przekrój kabla zasilającego 2:
5 x 1,5 mm²
napięcie:
400 V
zabezpiecznie:
16 / 16 A
prąd 1:
15.5 A
prąd 2:
13 A

cechy fizyczne

czynnik chłodniczy:
R410A
poziom ciśnienia akustycznego j.zew. (chłodzenie):
54 dB(A)
poziom ciśnienia akustycznego j.zew. (grzanie):
55 dB(A)
poziom mocy akustycznej j.zew. (chłodzenie):
72 dB
poziom mocy akustycznej j.zew. (grzanie):
72 dB
wymiary jednostki zewnętrznej :
1410 x 1283 x 320 mm
waga jednostki zewnętrznej:
161 kg

ErP ready 2015.

Oznaczenie zgodności „ErP ready 2015" dotyczy dyrektywy UE w sprawie wyrobów wykorzystujących energię. Zgodność produktów Panasonic z dyrektywą ErP opiera się na danych wstępnych.

Sterowanie przez Internet - Opcjonalnie.

Internet Control umożliwia nieskomplikowane zdalne sterowanie pompą ciepła Panasonic AQUAREA z dowolnego miejsca, za pośrednictwem połączonego z Internetem smartfona bądź tabletu z systemem Android lub iOS, albo komputera PC.

Pompa klasy A.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea posiadają wbudowaną pompę wody o wysokiej sprawności i klasie energetycznej A.

Wysoka wydajność.

Nowa pompa ciepła Panasonic AQUAREA T-CAP przeznaczona jest do pracy w skrajnie niskich temperaturach. Utrzymuje nominalną wydajność grzewczą nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych rzędu -7 °C czy nawet -15 °C.

System Inverter+.

Pompa ciepła Panasonic AQUAREA z systemem Inverter+ pozwala obniżyć zużycie energii nawet o 30% w porównaniu z pompami niewyposażonymi w sterowanie falownikowe. Oznacza to korzyści zarówno dla użytkowników, jak i środowiska naturalnego.

Przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy.

Czynnik chłodniczy R410A zastosowany w pompie ciepła Panasonic pozwala uzyskać optymalne osiągi układu i jest nieszkodliwy dla środowiska naturalnego, ponieważ nie niszczy warstwy ozonowej.

Wydajna praca nawet przy -20°C.

Pompa ciepła Panasonic AQUAREA pracuje wydajnie w trybie ogrzewania nawet gdy temperatura na zewnątrz spada do -20°C.

Możliwość podłączenia kotła.

Pompę ciepła Panasonic Aquarea można podłączyć do istniejącego lub nowego kotła, uzyskując optymalny komfort nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz.


Możliwość podłączenia paneli słonecznych.

W celu uzyskania jeszcze większej wydajności do pompy ciepła Panasonic AQUAREA można połączyć z opcjonalnym zestawem fotowoltaicznych paneli słonecznych.

Ciepła woda użytkowa

Dysponując pompą ciepła Panasonic Aquarea istnieje możliwość taniego podgrzewania wody użytkowej. Wystarczy zainstalować opcjonalny zbiornik wody ciepłej.

Wysoka kompatybilność.

Jednostka pompy ciepła Panasonic ma wbudowany port komunikacyjny umożliwiający podłączenie pompy ciepła AQUAREA do systemu zarządzania budynkiem BMS i sterowanie nią z poziomu tego systemu.

5 lat gwarancji.

Firma Panasonic na sprężarki zastosowane w pompach ciepła serii AQUAREA udziela pełnej pięcioletniej gwarancji.

Oferujemy montaż urządzeń marki Panasonic. Skontaktuj się z nami w sprawie szczegółów.
Posiadamy autoryzację firmy Panasonic w zakresie montażu oraz serwisu.


Telefon:

tel. 888 70 50 50 - infolinia


E-mail: [email protected]


Możesz również użyć poniższego formularza

Oszczędzasz 20%
34809  27800  brutto 22602  netto
Oszczędzasz 20%
38130  30500  brutto 24797  netto
Oszczędzasz 20%
38007  30400  brutto 24715  netto

Aktualnie dostępne formy płatności:

 • płatność gotówką przy odbiorze osobistym
 • płatność gotówką przy odbiorze przesyłki za pobraniem
 • płatność on-line
 • płatność przelewem na rachunek bankowy:
  • PEKAO SA
  • Numer rachunku w PLN: 89 1240 3943 1111 0010 7294 7660
  • Numer rachunku w PLN: 83 2490 0005 0000 4530 8965 1323
 • raty on-line:

Aktualnie dostępne formy dostawy:


Odbiór osobisty: darmowy
Koszt przesyłki kurierskiej: 87 zł 0 zł

Zamówienia są dostarczane przez zewnętrzne firmy kurierskie. W zależności od wybranego towaru są to najczęściej FEDEX, UPS lub DHL. Paczki ważące do około 30kg (wartość ta różni się w zależności od spedycji) dostarczane są w systemie "drzwi-do-drzwi", tzn do lokalu odbiorcy. Przesyłki powyżej około 30kg dostarczane są w systemie "burta-burta", tzn kurier nie ma obowiązku wnosić zamówionego towaru do domu. Większość zamówień powyżej około 30kg dostarczana jest "do drzwi", jednak w przypadku Klientów którzy chcą mieć gwarancję dostarczenia cięższych produktów do drzwi prosimy o kontakt.

W przypadku konsumenta, który zwraca produkt (w ramach odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny) możemy zlecić kuriera po odbiór towaru od Klienta (jeśli charakter towaru nie pozwala odesłać go samodzielnie w zwykły sposób za pomocą poczty). Koszt transportu zwrotnego ponosi Konsument, a jego wysokość w przypadku tego produktu wynosi 99 zł brutto.

Skontaktuj się z nami! Telefon: 888 70 50 50 E-mail: [email protected]


Możesz również użyć poniższego formularza

Zaufali nam Zaufali nam

Okazje Okazje