Klimatyzator naścienny PANASONIC ETHEREA KIT-Z15SKE (0,85-5 kW / 0,8-6,8 kW) (R32)


gwarancja: 3 lata*,
klasa energetyczna (chłodzenie): A++,
klasa energetyczna (grzanie): A++
Sugerowana cena sprzedaży: 8389 
6698  brutto
5446  netto Oszczędzasz: 1691 zł (20%)
Odbiór osobisty: darmowy
Wysyłka kurierem (przedpłata): 0
KIT-Z15SKE
Tymczasowo niedostępny

Klimatyzator naścienny PANASONIC KIT-Z15SKE

PANASONIC ETHEREA KIT-Z15SKE to najnowszy model klimatyzatora naściennego, wykorzystujący ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Czynnik ten jest wyjątkowo efektywny energetycznie oraz wymaga mniejszych ładunków niż jego poprzednik R410A. Pozytywny wpływ czynnika R32 na środowisko widać także dzięki niższej wartości GPW (czyli potencjału tworzenia efektu cieplarnianego). Panasonic ETHEREA KIT-Z15SKE to wyjątkowo wydajny i cichy klimatyzator naścienny typu split. Przeznaczony jest do chłodzenia lub ogrzewania małych i średnich pomieszczeń. Klimatyzator naścienny Panasonic Z15SKE pracuje nawet przy temperaturze zewnętrznej -15 w trybie grzania oraz +43 stopni w trybie chłodzenia. Sterowanie odbywa się za pomocą dołączonego pilota lub opcjonalnie naściennego sterownika przewodowego. Podczas pracy klimatyzator Panasonic KIT-Z15SKE usunie z powietrza nieprzyjemne zapachy i będzie automatycznie utrzymywał zadaną temperaturę. Prosta stylistyka oraz neutralny biały kolor sprawią że klimatyzator Panasonic KIT-Z15SKE z łatwością dopasuje się do każdego pomieszczenia.


Klimatyzator Split PANASONIC KIT-Z15SKE - zasada działania

Klimatyzator naścienny typu split składa się z jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej. Jednostka zewnętrzna zawiera sprężarkę PANASONIC R2, skraplacz, zawór rozprężny oraz zawór czterodrogowy. Jednostka wewnętrzna zwana również parownikiem ma za zadanie chłodzić lub ogrzewać powietrze wewnątrz pomieszczenia w zależności od potrzeb. Obydwie jednostki łączą rury chłodnicze tworząc szczelny układ zamknięty wypełniony w całości czynnikiem chłodniczym. Klimatyzator PANASONIC KIT-Z15SKE może zostać zamontowany na istniejącym orurowaniu (o ile jest w dobrym stanie) klimatyzatorów wykorzystujących czynnik chłodniczy R410A lub R22. Stosowany w klimatyzatorach PANASONIC czynnik chłodniczy R32 pozwala znaczne oszczędności kosztów eksploatacji w porównaniu z czynnikiem R410A oraz R22.


Podczas pracy w trybie chłodzenia do jednostki wewnętrznej klimatyzatora Panasonic wpływa rozprężony czynnik chłodniczy w ciekłym stanie skupienia. Ciepło pobierane przez wentylator jednostki wewnętrznej ogrzewa czynnik chłodniczy powodując zmianę jego stanu skupienia na gazowy. Wynikiem tej przemiany jest schłodzenie powierzchni wymiennika ciepła – parownika. Schłodzone w ten sposób powietrze jest nawiewane przez jednostkę wewnętrzną do klimatyzowanego pomieszczenia. W tym samym czasie sprężarka umieszczona w jednostce zewnętrznej zasysa czynnik chłodniczy w postaci gazowej. Zgromadzony w sprężarce gorący, sprężony czynnik chłodniczy przepływa następnie przez wymiennik jednostki zewnętrznej – skraplacz. W wyniku kontaktu z powietrzem zewnętrznym którego przepływ reguluje wentylator, czynnik chłodniczy ulega schłodzeniu i przechodzi w stan ciekły. Wykorzystując elektroniczny zawór rozprężny czynnik chłodniczy jest kierowany do jednostki wewnętrznej w celu powtórzenia cyklu.
Proces można odwrócić dzięki zastosowaniu zaworu czterodrogowego. Wówczas klimatyzator pracuje jako pompa ciepła powietrze-powietrze pobierając zimne powietrze z otoczenia i za pomocą gorącego czynnika chłodniczego przenosi jego energię do jednostki wewnętrznej.


Zalety klimatyzatora naściennego PANASONIC KIT-Z15SKE

 • usuwa nieprzyjemne zapachy
 • właściwości antyalergiczne
 • wyjątkowo wydajny
 • energooszczędny
 • poste podłączenie
 • zdejmowalny panel czołowy
 • funkcja gorącego startu
 • automatyczny restart
 • funkcja autodiagnostyki
 • tryb łagodnego nawilżania powietrza
 • możliwość sterowania przez Internet (opcja)
 • możliwość wykorzystania orurowania R22 lub R410a
 • 5 lat gwarancji na sprężarkę


  Wysoka wydajność i energooszczędność klimatyzatora PANASONIC ETHEREA KIT-Z15SKE

  Wysoka wydajność klimatyzatora PANASONIC KIT-Z15SKE opisana jest za pomocą wskaźnika sezonowej efektywności energetycznej w trybie chłodzenia - SEER. Wskaźnik ten wynosi dla klimatyzatora naściennego PANASONIC ETHEREA KIT-Z15SKE : A++ Wskaźnik ten opisuje efektywność energetyczną urządzenia, reprezentatywną dla całego sezonu chłodniczego. Obliczany jako stosunek referencyjnego rocznego zapotrzebowania na chłód do rocznego zużycia energii elektrycznej na potrzeby chłodzenia.


  Klimatyzator PANASONIC KIT-Z15SKE cechuje się również wysoką wydajnością w trybie grzania opisaną za pomocą wskaźnika sezonowej efektywności- SCOP. Wskaźnik ten wynosi dla klimatyzatora naściennego PANASONIC ETHEREA KIT-Z15SKE : A++ Wskaźnik ten opisuje efektywność energetyczną urządzenia reprezentatywną dla całego wyznaczonego sezonu grzewczego. Obliczany jako stosunek referencyjnego rocznego zapotrzebowania na ciepło do rocznego zużycia energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania.


  Zastosowanie klimatyzatora naściennego PANASONIC ETHEREA KIT-Z15SKE

  Klimatyzator PANASONIC ETHEREA KIT-Z15SKE jest idealny do chłodzenia lub ogrzewania średnich pomieszczeń takich jak: biura, mieszkania, sklepy, punkty usługowe. Niewielkie wymiary w połączeniu z prostą, nowoczesną stylistyką sprawiają, że można go dopasować do każdej przestrzeni. Wyjątkowo cicha praca oraz właściwości antyalergiczne zapewniają wysoki komfort podczas użytkowania klimatyzatora PANASONIC KIT-Z15SKE.

Dostępność:
Niedostępny

podstawowe

producent:
Panasonic
gwarancja:
3 lata*

klimatyzator split

tryb pracy:
 • chłodzenie
 • grzanie
 • wentylacja
model jednostki wewnętrznej:
CS-Z15SKEW
model jednostki zewnętrznej:
CU-Z15SKE
rodzaj jednostki wewnętrznej:
ścienna

wydajność

klasa energetyczna (chłodzenie):
A++
klasa energetyczna (grzanie):
A++

cechy fizyczne

czynnik chłodniczy:
R32

gwarancja

*Warunki gwarancji Panasonic::
Gwarancja obowiązuję tylko w przypadku montażu i uruchomienia klimatyzatora przez instalatora posiadającego autoryzację Panasonic Polska Sp. z o.o.

Oferujemy montaż urządzeń marki Panasonic. Skontaktuj się z nami w sprawie szczegółów.
Posiadamy autoryzację firmy Panasonic w zakresie montażu oraz serwisu.


Telefon:

tel. 888 70 50 50 - infolinia


E-mail: [email protected]


Możesz również użyć poniższego formularza

Aktualnie dostępne formy płatności:

 • płatność gotówką przy odbiorze osobistym
 • płatność gotówką przy odbiorze przesyłki za pobraniem
 • płatność on-line
 • płatność przelewem na rachunek bankowy:
  • PEKAO SA
  • Numer rachunku w PLN: 89 1240 3943 1111 0010 7294 7660
  • Numer rachunku w PLN: 83 2490 0005 0000 4530 8965 1323
 • raty on-line:

Aktualnie dostępne formy dostawy:


Odbiór osobisty: darmowy
Koszt przesyłki kurierskiej: 87 zł 0 zł

Zamówienia są dostarczane przez zewnętrzne firmy kurierskie. W zależności od wybranego towaru są to najczęściej FEDEX, UPS lub DHL. Paczki ważące do około 30kg (wartość ta różni się w zależności od spedycji) dostarczane są w systemie "drzwi-do-drzwi", tzn do lokalu odbiorcy. Przesyłki powyżej około 30kg dostarczane są w systemie "burta-burta", tzn kurier nie ma obowiązku wnosić zamówionego towaru do domu. Większość zamówień powyżej około 30kg dostarczana jest "do drzwi", jednak w przypadku Klientów którzy chcą mieć gwarancję dostarczenia cięższych produktów do drzwi prosimy o kontakt.

W przypadku konsumenta, który zwraca produkt (w ramach odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny) możemy zlecić kuriera po odbiór towaru od Klienta (jeśli charakter towaru nie pozwala odesłać go samodzielnie w zwykły sposób za pomocą poczty). Koszt transportu zwrotnego ponosi Konsument, a jego wysokość w przypadku tego produktu wynosi 99 zł brutto.

Skontaktuj się z nami! Telefon: (91) 432-43-42 E-mail: [email protected]


Możesz również użyć poniższego formularza

Zaufali nam Zaufali nam

Okazje Okazje